Emlaksaticisi.com internet sitesine üye olan ve emlak girişi yapan tüm emlakçı/gayri menkul danışmanı üyeler aşağıdaki şartları okumuş kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

1-İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece gayrimenkul hakkındaki bilgiler yer almalıdır.

2-Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar, satılan / kiralanan gayrimenkule ait olmalıdır. Yayınlanan içerikler ve fotoğraf görüntüleri hakkında www.emlaksaticisi.com’un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

3-İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (metrekare, oda sayısı, bulunduğu kat, fiyat v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır.

4-Eklenen fotoğrafların içeriğinde üyelerin firma isimleri olabilir, fakat farklı web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır.

5-Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafı veya fotoğrafları kullanılmamalıdır.

6-emlaksaticisi.com sitesinde Günlük Kiralık İlanı verilemez. (18.Madde)

7- Üyeler; emlaksaticisi.com sitesinde yayınlanan ilanlarına herkesin ulaşabileceğini ve verdikleri telefon numaralarından herkes tarafında aranabileceğini kabul etmiş olurlar.

8-Aynı sitede veya blokta bulunan ve aynı özellikleri taşıyan gayrimenkuller için ayrı ilan girişi yapılmaması, tek bir ilan verilmelidir

9-Emlak ilan girişleri mutlaka mal sahibinin onayı alınarak yapılmalıdır.

10-Satılık veya kiralık gayrimenkuller için temsili fiyat verilmemeli, kredi veya kooperatif borcu olan dairelerde fiyat olarak kooperatif kalan borcu veya bankaya ödenecek tutarın toplanarak fiyatın girilmesi gerekmektedir.

11-İlan açıklama bölümlerinde porföy yetkilisi ve telefon numarası yazılmalıdır.

12-Emlaksaticisi.com internet sitesinde sadece emlak ofisleri ilan yayınlayabilirler. Emlakçlara haksız rekabet ortamı oluşturan siteler yerine, emlakçılar tarafından kullanılan ortak sitedir. (Örn: Gazeteler, İlan tahtaları direkler, balkonlar,vitrinler gibi..)

13-Emlak yayın süreleri, emlağın yayından alınması, silinmesi .vs. vuku bulacak her türlü konularda ve olaylarda üyeler hiçbir hak ,tazminat, zarar, ziyan, ücret, v.s. talep etmeyeceklerini, süresiz, kabul ve taahhüt ederler.

14-İlan bilgilerinin İletişim bilgilerinizin doğru ve güncel kalmasını sağlayınız.

15-emlaksaticisi.com sitesinde; üyelerin yayınladığı ilanlardaki, bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu, resimlerin gerçekliği, orijinalliği, başkaları tarafından kopyalanarak kullanılması v.b. konulardaki her türlü sorumluluk bu içeriklerin giren üyeye ait olduğunu, emlaksaticisi.com’un herhangi bir sorumluluğunun olmadığını üyeler kabul eder.

16-Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır. (silinmelidir)

17-Emlaksaticisi.com sitesi üzerinden kesinlikle satış yapılamaz,kaparo alınamaz.

18-Günlük kiralık ilan yayınlayanlar 22/11/2016 tarihli olağanüstü hal kapsamında bazı düzenlemeler yapılması hakkında kanun hükmünde kararname ile getirilen yeni düzenlemelere, yasal mevzuata ve www.emlaksaticisi.com’daki ilan yayınlama kurallarına uygun hareket etmekle yükümlüdür. Yasal yükümlülüklerini yerine getirmeden günlük kiralık ilan yayınlayanlar hakkında uygulanacak cezalardan münhasıran Günlük Kiralık İlan Veren sorumlu olacaktır.